Про нас

Історія п`ятидесятницького руху Західної України і помісної Церкви «Свідоцтво Христа».

 На початку ХХ століття Західна Україна входила до складу Польщі. В ті часи багато людей виїжджали за кордон на заробітки, щоб покращити свій матеріальний стан. Не був вийнятком і чоловік на ім`я Трохим Підгірний з с. Биківці, Шумського району, Тернопільської обл. Він вирішив теж поїхати на заробітки в Америку.

Трохим мав дуже гарний голос, яким зворушував серця людей.  Там в Америці, його запросили на богослужіння де він покаявся, прийняв водне хрещення і Духа Святого з ознакою говоріння іншими мовами. Місцева громада хотіла бачити Трохима керівником хору і відправила його на навчання. Після навчання, брат Трохим служив в цій помісній Церкві. На одному із богослужінь до нього було пророцтво, що йому потрібно повертатися на батьківщину, щоб там проповідувати Боже Слово і утворювати нові церкви.

На початку двадцятих років ХХ століття Підгірний Трохим повернувся на батьківщину. Брати з церкви потурбувались, щоб він  працював у підприємця з Німеччини Зінгера, який також був євангельським християнином. Будучи представником фірми і продаючи швейні машинки, Трохим мав можливість проповідувати Євангелію по цілій території Західної України, утворюючи церкви де молилися на інших мовах і пророкували. На той час з сторони влади не було ніяких утисків, тому Слово Боже звіщалося і збільшувалась кількість помісних церков.

 Після закінчення війни усіх пасторів зібрали в НКВД і розповіли який порядок повинен бути в церкві, як повинно проходити богослужіння, як потрібно звітувати перед владою і т.п. Частина пасторів під тиском влади згодилась на ці умови, а інші де молилися на інших мовах і де діяли дари Духа Святого пішли в підпілля.

Перший пастор церкви "Свідоцтво Христа", Кучер Степан

В одній із таких громад і почалася наша церква «Свідоцтво Христа» де пастором був поставлений Кучер Степан. Під його керівництвом церква проводила богослужіння на території Тернопільської області. Служіння проводилися у будинках чи квартирах братів і сестер підпільно.  Після розпаду Радянського союзу репресовані віруючі мали можливість виїхати за кордон. У тому числі виїхав Кучер Степан із своєю сім’єю і частиною церкви який, в свій час, за проповідь Божого Слова був 10 років ув’язненими.  Інша частина продовжувала служіння і в 1994 році 31 жовтня була зареєстрована органами влади, як церква «Свідоцтво Христа». На даний час громада входить до складу Духовного Управління Християн Віри Євангельської “Українська Місіонерська Церква”.

Зібрання по домах, 1988 рік.
Група прславлення Церкви "Свідоцтво Христа" , 1997р.
Новорічне зібрання, 1997р.
Close Menu