Про церкву "Свідоцтво Христа"

31 жовтня 1994 року, зареєстровані у м.Тернопіль. Входить до складу Духовного Управління Християн Віри Євангельської "Українська Місіонерська Церква"

Про церкву

Історія п`ятидесятницького руху Західної України і помісної Церкви «Свідоцтво Христа»

На початку ХХ століття Західна Україна входила до складу Польщі. В ті часи багато людей виїжджали за кордон на заробітки, щоб покращити свій матеріальний стан. Не був вийнятком і чоловік на ім`я Трохим Підгірний з с. Биківці, Шумського району, Тернопільської обл. Він вирішив теж поїхати на заробітки в Америку.
  Трохим мав дуже гарний голос, яким зворушував серця людей.  Там в Америці, його запросили на богослужіння де він покаявся, прийняв водне хрещення і Духа Святого з ознакою говоріння іншими мовами. Місцева громада хотіла бачити Трохима керівником хору і відправила його на навчання. Після навчання, брат Трохим служив в цій помісній Церкві. На одному із богослужінь до нього було пророцтво, що йому потрібно повертатися на батьківщину, щоб там проповідувати Боже Слово і утворювати нові церкви.

На початку двадцятих років ХХ століття Підгірний Трохим повернувся на батьківщину. Брати з церкви потурбувались, щоб він  працював у підприємця з Німеччини Зінгера, який також був євангельським християнином. Будучи представником фірми і продаючи швейні машинки, Трохим мав можливість проповідувати Євангелію по цілій території Західної України, утворюючи церкви де молилися на інших мовах і пророкували. На той час з сторони влади не було ніяких утисків, тому Слово Боже звіщалося і збільшувалась кількість помісних церков.г
   Після закінчення війни усіх пасторів зібрали в НКВД і розповіли який порядок повинен бути в церкві, як повинно проходити богослужіння, як потрібно звітувати перед владою і т.п. Частина пасторів під тиском влади згодилась на ці умови, а інші де молилися на інших мовах і де діяли дари Духа Святого пішли в підпілля.
  В одній із таких громад і почалася наша церква «Свідоцтво Христа» де пастором був поставлений Кучер Степан. Під його керівництвом церква проводила богослужіння на території Тернопільської області. Служіння проводилися у будинках чи квартирах братів і сестер підпільно.  Після розпаду Радянського союзу репресовані віруючі мали можливість виїхати за кордон. У тому числі виїхав Кучер Степан із своєю сім’єю і частиною церкви який, в свій час, за проповідь Божого Слова був 10 років ув’язненими.  Інша частина продовжувала служіння і в 1994 році 31 жовтня була зареєстрована органами влади, як церква «Свідоцтво Христа». На даний час громада входить до складу Духовного Управління Християн Віри Євангельської “Українська Місіонерська Церква”.

16 Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне. 17 Бо Бог не послав Свого Сина на світ, щоб Він світ засудив, але щоб через Нього світ спасся. 18 Хто вірує в Нього, не буде засуджений; хто ж не вірує, той вже засуджений, що не повірив в Ім’я Однородженого Сина Божого.

 

– Євангелія від Івана 3:16-18

Основи нашої віри

БІБЛІЯ – це канонічні книги Старого та Нового Заповітів. Біблія – є Словом Божим до людей, основою і фундаментом християнської віри. Біблія – єдина і цілком достатня книга для пізнання Бога і спасіння людини. Ісус говорив: «Дослідіть но Писання, бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя, — вони ж свідчать про Мене!» (Ів. 5:39) 

На основі Біблії, як Божого Слова, ми виділяємо основні християнські доктрини та найбільш значимі події в історії людства:

1. БОГ ЯВЛЕНИЙ В ТРЬОХ ОСОБАХ

Бог Отець, Бог Син(Ісус Христос) і Бог Дух Святий.

2. ГРІХОПАДІННЯ, ГРІХ

В Едемському саді людина свідомо порушила заповідь Творця і втратила з Ним зв`язок. Саме тому, бажання людини жити без Бога, відкинувши Його постанови на життя, Його Заповіді і Закони – називається гріхом. Кожна людина, яка народжується на цей світ має гріховну природу і не бажає слухати Творця. В посланні до Римлян є  дуже точний опис грішної людини:  “як написано:” Нема праведного ані одного; нема, хто розумів би; немає, хто Бога шукав би, -усі повідступали…” (Рим.3:10-12).  Дослівно “гріх” означає – “мимо цілі”, тобто життя без Бога.

3. НАРОДЖЕННЯ МЕСІЇ (ІСУСА ХРИСТА)

Євангелист Матвій так описує народження Спасителя: “Народження ж Ісуса Христа сталося так. Коли Його матір Марію заручено з Йосипом, то перш, ніж зійшлися вони, виявилося, що вона має в утробі від Духа Святого.”( Мат.1:18) і далі читаємо 25 вірш: ” І не знав він її, аж Сина свого первородженого вона породила, а він дав Йому ймення Ісус”  Для відкуплення людства від гріхів Бог посилає на землю свого Сина – Ісуса Христа. Для цієї цілі він обирає в ізраїльському народі скромну дівчину на ім`я Марія, через яку народжується Ісус. Таким чином, Бог прийшов на землю в людському тілі, як написано в Єван. від Івана 1:1: “Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово...” і 14 вірш того самого розділу “І Слово сталося тілом, і перебувало між нами, повне благодаті та правди, і ми бачили славу Його, славу, як Однородженого від Отця.”(Іван.: 1;14)

4. СМЕРТЬ І ВОСКРЕСІННЯ
ІСУСА ХРИСТА

Євангелія або Добра Новина, говорить нам про те, що Син Божий, який був невинним у жодному гріху, віддав за грішних людей своє життя і воскрес із мертвих, перемігши смерть. Апостол Павло в посланні до Коринтян так описує ці події: ” Бо я передав вам найперш, що й прийняв, що Христос був умер ради наших гріхів за Писанням, і що Він був похований, і що третього дня Він воскрес за Писанням, і що з`явився Він Кифі, потім Дванадцятьом.”(1 Кор. 15:3-5)  Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа є “наріжним каменем” християнської віри, бо сповнює наше життя сенсом і розумінням нашого існування тут, на землі.

5. ПОКАЯННЯ ГРІШНОЇ ЛЮДИНИ

 6. Церква Ісуса Христа

7. Дари Святого Духа

8. Друге пришестя Ісуса Христа